Türkiye' nin Fatura Ödeme Merkezi | FÖM

Sıkça Sorulan Sorular - FÖM, Fatura Ödeme Merkezi, Fatura Tahsilat Merkezi, Fatura ve Kontör
Sıkça Sorulan Sorular
Anasayfa › Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yanıtları Aç Tüm Yanıtları Kapat

Nasıl bayiniz olabilirim ?
Fatura Ödeme Merkezi sitemizden sizlere bayilik oluşturmaktayız. Bunun için bize iletisim numaralarımızdan ya da ekranlarımızdan bayilik başvurusu yapmanız yeterlidir.
Bayilik almak için ücret ödeyecek miyim ?
Bayimiz olabilmeniz için herhangi bir teminat ücreti almıyoruz. Bayiliğiniz ücretsiz olarak oluşturulmaktadır.
Bayilik şartlarınız nelerdir ?
Bayimiz olabilmeniz için vergi levhanızın olması yeterlidir. Eğer vergi levhanız yok ise T.C kimlik numaranız ile bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.
Bayilik oluştururken bilgisayarıma program kuruyor musunuz ?
Bayimiz olduğunuz zaman herhangi bir program kurulumuna gerek olmuyor, şifreleriniz ile size açılan ekranlarınıza girdiğiniz takdirde fatura ve kontör panellerinden online olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilrsiniz.
Fatura tahsilatları online mıdır ?
Fatura ödemeleri anlaşmalı kurumlarımız arasında olan faturalar online olarak gerçekleşmektedir. Anlaşmalı kurumlarımız arasında bulunmayan ancak ödemelerini yapabildiğimiz kurumlar gün içerisinde ödemeleri gerçekleşmektedir.
Bayilik ekranlarına Fatura için ayrı, TL kontör kısmı için ayrı mı ödeme yapıyoruz ?
Size açılan ekranlarımızda tek bakiye üzerinden hem Fatura ödemesi, hemde TL yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Ekranlarınızdan toptancı olarak işlem yapabilirmiyim?
Size açılan bayilik ekranlarınızdan kendi siteleriniz üzerinden API yolu ile fatura ve kontör işlemleri yapabilirsiniz, sayfalarımız API yönlendirmeye uygundur.
Çalışma saatlerinizi öğrenebilir miyim ?
Bayilik ekranlarınızda 7/24 işlem yapabilirsiniz. İsterseniz kendiniz sayfanız için bir çalışma saati ayarlayabilirsiniz ,müşteri temsilcilerimize haftanın 6 günü sabah 8:30-22:00 Pazar günü ise sabah 09:00-21:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.
Müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim ?
0850 304 1 444 numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Haftanın 6 günü sabah 8:30-22:00 Pazar günü ise sabah 09:00-21:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.
Kredi Kartı ile ekranlarımıza bakiye yükleyebiliyor muyuz ?
Kredi kartı ile size açılan bayilik ekranlarımızda bulunan sanal posda 3D security sistemi ile ekranlarınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.
Ödeme bildirimleri en geç ne kadar süre içerisinde onaylanmaktadır ?
Ekranlarımıza yaptığınız ödeme bildirimleri en geç 15 dakika içerisinde sırayla onaylanmaktadır.
Herhangi bir problem oluştuğunda size ekranlardan nasıl ulaşabiliriz ?
Bayilik ekranlarınızdan bizlere Yeni Destek Talabi kısmından problemlerinizi belirterek destek alabilirsiniz. Ayrıca ekranlarımızdaki iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.
Tl (kontör) yüklemelerinde hangi operatörlerin yüklemelerini yapabiliyoruz ?
Kontör yüklemelerinde bütün GSM operatörlerinin (TURKCELL, VODAFONE, AVEA ) tam ve paket yüklemelerini yapabilirsiniz .
Fatura ödemelerinde hangi kurumların ödemelerini gerçekleştirebiliyorsunuz ?
TELEKOMİNİKASYON,ELEKTRİK,DOĞALGAZ,SU,ÖZEL FİRMA ÖDEMELERİ(ORİFLAME),TV ,İNTERNET ,HGS gibi kurumların tüm fatura ödemelerini ekranlarımızdan gerçekleştirebilirsiniz
TL Yüklemeleri en geç kaç dakika içerisinde yüklenmektedir ?
TL yüklemeleri operatörde problem yok ise anında yüklenmektedir.
Fatura ödemesi yaptığımızda müşterim faturasının ödenip ödenmediğini nasıl kontrol edebilir ?
Müşteriniz faturasını ödediği zaman www.faturaodememerkezi.com.tr adresine girerek dekontunda bulunan fiş numarası ile faturasının ödenip ödenmediğini kontrol edebilir .
Sizlere ödeme yaptıktan sonra bakiye hareketlerimi nasıl hesaplarım ?
Tüm yaptığınız işlemlerde önceki bakiye ve sonraki bakiyeyi ayrı ayrı göstermektedir. Sizde bu şekilde tüm paranızın kontrolunu kolayca sağlayabilirsiniz.
Statik IP ekleyebiliyor muyuz ?
Açılan ekranlarda sözleşmemiz bulunmaktadır sözleşmemizin ilk nüshasında statik Ip kısmını doldurup tarafımıza gönderdiğiniz zaman eklenmesi tarafımızdan hemen sağlanacaktır.
Kredi kartı hemen kullanabiliyor muyum ?
Kredi kartı kullanabilmeniz için öncelikle bizimle 1 Ay nakit olarak çalışmanız gerekmektedir. Daha sonra bayilik ekranlarınızdaki sözleşmemizi kaşeleyip imzalı olarak, kimlik fotokopisi, vergi levhası, imza sirkünü tarafımıza ıslak imzalı bir şekilde kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Yapılan bu işlemlerden sonra kontrolu sağlanıp tarafımızdan size dönüş yapılacak ve onaylanıp onaylanmadığının bilgisi verilmektedir. Bu işlemlerden sonra kredi kart işlemleriniz onaylanırsa kullanabilirsiniz.
İş yerimde birden fazla çalışanımız var. Ayrı ayrı kullanıcı girişleri açabilir miyiz ?
Bayilik ekranlarınızdan istediğiniz kadar kullanıcı girişi oluşturabilirsiniz. Ayrı şifreler ile giriş sağlayabilirler.Ayrı kullanıcının yaptığı işlemleri takip edebilirsiniz.
Ekrandaki şifrelerimi kendim değiştirebilir miyim ?
Kullanıcı düzenle kısmından şifrelerinizi değiştirebilirsiniz yeni bir parola oluşturabilirsiniz.
Aylık, günlük, haftalık kazançlarımı kısa yoldan görebilir miyim ?
Sayfamızdaki Kullanıcı Raporlar kısmından tüm kazançlarınızın takibini yapabilirsiniz.
Fatura yazdırırken kullanmak için hangi tip yazıcı almam gerekiyor ?
Ekranlarımız bütün yazıcı tiplerine uygundur eğer bir yazıcınız var ise onu kullanabilirsiniz, yeni bir yazıcıya ihtiyacınız var ise bizim ekranlarımızdan slip yazıcı siparişi vererek yazıcınızı temin edebilirsiniz
İnternetim ve bilgisayarım yok ama bayiniz olmak istiyorum nasıl yapabilirim ?
Bizden Pos cihazı talep edebilirsiniz. İçerisinde tüm Faturalarınızın tahsilatını ve TL yüklemelerinizi slip çıkararak tahsil edip ödeme yapabilirsiniz.
Pos cihazından kart kullanabilir miyim ?
Pos cihazı sadece fatura ve tl yüklemeleriniz için kullanılan nakit pos cihazıdır.
Bayiniz olmak istiyorum ama size nasıl güvenebilirim ?
Guven Group firması olarak 8 yıldır bulunduğumuz sektörde hizmet vermekteyiz . Türkiye geneli bizim ile aktif olarak çalışan 6000 bayimiz bulunmaktadır .Tüm bayilerimize en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek amaçlı şirketimizin bünyesinde yazılım ve teknik destek ekibi hazırda bulundurmaktayız.Müşteri temsilcilerimizi en üst düzeyde yetiştirmekte ve kaliteli görüşmeler sağlamaktayız. Bayi fikirlerine her zaman açığız onlarında destekleri ile bu güne kadar hizmet ağımızı çok geliştirdik. Müşteri memnuniyeti adına ekranlarımızı her zaman güncel tuttuk ve tutmaya da devam ediyoruz. Fatura tahsilatı ve Kontör Tl satışlarında en uygun fiyat listelerini vermeye çalışıyoruz . Fiyatlarımızda sürekli oynamalar yapmıyoruz. Çözüm odaklı çalışmaya özen gösteriyoruz. Güven kısmı için zamanla karşılıklı çalışarak ilerliyoruz Müşteriniz sizden yaptığı tüm işlemlerden memnunkaldıkça her zaman sizi tercih eder, sizde bu şekilde dönüşümler olduğu zaman bizden memnun kalırsınız. Bizde bunun için elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca internet sitemizde firmamızın açık adresi bulunmaktadır ofisimize gelerekte yüzyüze görüşme sağlayabilir ve bayilik hakkında alabilirsiniz bu şekildede bayiliğinizi oluturabiliriz
Bayiliğim onaylandığı takdirde sistemi nasıl kullanabilirim ?
Bayiliğiniz oluşturulduğunda sistemimizde kayıtlı telefon numaranıza gelen şifreleriniz ile ekranlarımıza giriş yapabilirsiniz. Ekranlarınıza farklı bir pencere düşecektir. Açılan çalışma saatlerinizi düzenledikten sonra sayfalarınızı kullanabilirsiniz. Daha sonra müşteri hizmetleri tarafından dönüş yapılarak bilgilendirme yapılmaktadır.
Nasıl Ödeme bildirimi yapacağım?
Sayfamızdaki sol kısımda bulunan menüde Ödeme/Fatura-Ödeme Bildir-Havale/Eft kısmından hani bankadan ne kadar havale yaptığınızı ve açıklama kısmınada hangi isinle havale yaptığınız belirterek Ödeme Bildir butonuna bastığınızda en geç 15 dk içerisinde bakiyeniz onaylanacaktır.
Parayı sizin hesabına mı yatıyorum? Nasıl para yatıracağım?
Çalıştığımız 14 bankalardan birinden hesabımıza bakiyenizi yatırıp ödeme bildirimi yapıyorsunuz .15 dk içinde ödemeniz onaylanıyor. Bakiyeniz onaylanınca sistemde görebilirsiniz. 
Sisteminizin bir demosu var mıdır?
Demomuz yoktur. Bayimiz olduktan sonra sistemi inceleyebilirsiniz.
Sizden elde ettiğim toplam geliri nasıl göreceğim?
Sistem sayfamızın 'Raporlar' bölümünden hepsini görebilirsiniz.
Sizinle çalışan bir bayinin bilgilerini verir misiniz?
Hiçbir bayimizin bilgilerini, bilgisi dışında üçüncü kişilerle veya başka bir bayimiz ile kesinlikle paylaşılmıyor.
Sticker, Broşür veriyor musunuz? Ücretli mi?
Bayiliğiniz onaylanıp bakiyenizi yatırdıktan sonra bizi arayıp, Sticker Broşör siparişi verebilirsiniz.Ücretsizdir.Sadece kargo bedeli bakiyenizden düşer. Korgo ile adresinize gönderilmektedir.
Ucuz arama calback yüklemesinde müşteri nasıl arama gerçekleştirecek?
Yükleme yapmak istenilen numaraya yükleme yaptığınızda 1- müşterinizin numarasına mesaj  gelir. 2- Müşteriniz mesajdaki müşteri hizmetlerini arayacak. 3 - Karşı arama telefonu kapatınca müşterinizde kapatacak telefonu. 4 - Saniyeler içinde müşterinizin telefonu çalacak.5 - Müşteriniz çalmakta olan Telefonu açacak ve aramak istediği numarayı arayacak.  Daha ayrıntılı bilgi için www.callback.web.tr  sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
API Yönlendirmesiyle işlem yapılabiliniyor mu?
Sayfamız API yönlendirmesine uygun olarak tasarlanmıştır sayfamıza fatura ve kontör API yönlendirmesi yapabilirsiniz


Blogdan Son Yazılar


Fatura Ödeme Noktası
Fatura Ödeme Noktası
Eklenme Tarihi 07.07.2014   Okunma Sayısı 10997   Yorum Sayısı 0
Fatura Tahsilat siteleri
Fatura Tahsilat siteleri
Eklenme Tarihi 05.04.2014   Okunma Sayısı 7949   Yorum Sayısı 0
Fatura Ödeme merkezi, Kontör Bayiliği
Fatura Ödeme merkezi, Kontör B...
Eklenme Tarihi 29-04-2014   Okunma Sayısı 7300   Yorum Sayısı 0
 Fatura Ödeme Sistemi
Fatura Ödeme Sistemi
Eklenme Tarihi 18-07-2014   Okunma Sayısı 15327   Yorum Sayısı 0FacebookTwitter Youtube Google+ Linked.in Wordpress Vimeo
Copyright © 2007- 2017 Tüm hakları Fatura Ödeme Merkezine aittir.